Podsumowanie marca w Junior Academy

Kolejny miesiąc w Przedszkolu za nami, a my wspaniale bawimy się na regularnych zajęciach z sensoplastyki, logorytmiki, gimnastyki buzi i języka, rytmiki oraz na tańcach
i jodze. Wysłuchaliśmy również kolejnego koncertu muzyków filharmoników. Podczas zajęć dydaktycznych rozmawialiśmy o marcowej pogodzie, poznaliśmy powiedzenie ,,W marcu jak w garncu”, zasialiśmy rzeżuchę oraz owies, poznaliśmy ptaki, które wracają do nas na wiosnę, rozmawialiśmy o naszych emocjach, a także omówiliśmy tradycje związane
z Wielkanocą oraz malowaliśmy pisanki. W marcu obchodziliśmy Dzień Kobiet, Dzień Matematyki, Dzień Świętego Patryka oraz Pierwszy Dzień Wiosny. Zrealizowaliśmy kolejne zadanie z projektu ,,Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”. Codziennie uczestniczyliśmy w zajęciach językowych! Mistrzem Języka Angielskiego w tym miesiącu zostali Laurka i Wojtuś N. Good job! Dzienniczek Małego Misia trafił do Alicji oraz Nadii.
W marcu odwiedziła nas mama Tymka B. i przeczytała nam kilka bajeczek. Dziękujemy za wizytę! W marcu 4. urodzinki obchodziła Tosia. Happy Birthday! Bardzo ważnym wydarzeniem dla wszystkich Pszczółek był występ przed szeroką publicznością podczas wiosennych warsztatów Spring Show, z wielką energią wystawiliśmy przedstawienie „Brown Bear, Brown Bear, What do you see?” na podstawie książki Eric’a Carle. Za nami również kolejna wizyta i świetna zabawa w Sensory Room. Bardzo dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy wspierali nas podczas wyjścia.

Wspaniałe zajęcia z logorytmiki, Moja rączka pisze, Akademia emocji, Wysportowany Przedszkolak, sensoplastyka, joga, rytmika i tańce, koncert filharmoników to stałe wydarzenia w naszym kalendarzu. Uwielbiamy wycieczki, więc ochoczo wybraliśmy się do zaprzyjaźnionej Biblioteki nr 13 na zajmujące zajęcia o wyczekiwanej przez wszystkie Hipcie wiośnie. Nasi najwspanialsi mali dżentelmeni przygotowali radosny Dzień Kobiet w naszej grupie – dziękujemy! 19 marca zaprezentowaliśmy swoje umiejętności językowe podczas corocznych warsztatów Spring Show! Ależ to były emocje, prawda? Szlifując język angielski i  poznając irlandzkie obyczaj świętowaliśmy Dzień Św. Patryka! Supermoce mają wszystkie Hipcie – marcowy Dzień Superbohatera jest chyba naszym ulubionym świętem 🙂 Nie zabrakło cotygodniowych wyjść do Sensory Room – bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i babciom za pomoc podczas wycieczki.

Marzec w naszym przedszkolu jak zwykle obfitował w masę przygód! Na początku miesiąca przedszkolaki zamieniły się w meteorologów zgłębiając tajniki pogody i zjawisk atmosferycznych. Smoki wykonały dużo eksperymentów, które pozwoliły poznać jak powstają zjawiska pogodowe. Dzień Kobiet w naszym Przedszkolu, jak co roku, to przemiłe święto dla wszystkich Pań i dziewczynek. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu mali dżentelmeni składali życzenia koleżankom oraz wręczyli małe upominki. W marcu nie zabrakło też celebrowania tradycji takich jak sadzenie owsa wielkanocnego i tworzenia kolorowych ozdób na Wielkanoc. Najważniejszym wydarzeniem tego miesiąca były warsztaty wiosenne Spring Show. Smoki zaprezentowały swoje umiejętności językowe w formie piosenek oraz krótkiego opowiadania w języku angielskim. W tym miesiącu swoje 6 urodzinki obchodzili: Ewa, Kuba oraz Wojtek N. Sto lat!!! Mistrzami Języka Angielskiego zostali Ola i Wojtek K. W marcu doskonale bawiliśmy się podczas naszych zajęć dodatkowych: Moja Rączka Pisze, Akademia Zmysłów, Akademia Emocji, Wysportowany Przedszkolak, rytmika, tańce, joga oraz koncertu filharmoników.

To był miesiąc pełen wrażeń! W marcu wybraliśmy się do Domu Gazety Olsztyńskiej na warsztaty wielkanocne. Kontynuowaliśmy ochoczo nasz projekt – „Król Lew. Mam supermoce”. Królem Lwem w tym miesiącu byli – Basia, Zosia, Franek i Łukasz. Mistrzem Języka Angielskiego zostali Franek i Rozalia. Gratulacje! W marcu urodzinki obchodzili Marcela Ł. i Marcus. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego! Najważniejszym wydarzeniem tego miesiąca był Spring Show, czyli wiosenne warsztaty językowe. Dzieci wraz z tatą Marcusa w roli Smoka wystawiły opowieść „Room on the Broom”. To były niezapomniane emocje! W marcu nie mogło zabraknąć również wizyt w Krainie Zabaw Malucha – Sensory Room. W tym miesiącu obchodziliśmy Dzień Piegów, Dzień Kobiet, Dzień Świętego Patryka oraz Dzień Wody. W marcu, jak w każdym innym miesiącu, uczestniczyliśmy w wielu zajęciach dodatkowych – Akademia Emocji, Wysportowany Przedszkolak, Moja rączka pisze, Akademia Muzyki, Poczuj rytm, Gambit Przedszkolaka, język niemiecki, joga. Mieliśmy okazję wysłuchać również koncertu muzyków filharmoników.

Marzec był miesiącem pełnym wrażeń, już w pierwszym tygodniu świętowaliśmy dzień dziewczynek, podczas którego chłopcy wręczyli koleżankom własnoręcznie wykonane laurki oraz drobne upominki. Podczas zajęć z języka angielskiego obchodziliśmy Saint Patrick’s Day, czyli Dzień Świętego Patryka, poznaliśmy obyczaje irlandzkie, wyławialiśmy
z garnuszka złote monety oraz malowaliśmy czterolistne koniczynki. Kolejnym ważnym wydarzeniem w marcu były wiosenne warsztaty językowe Spring Show, podczas których dzieci zaprezentowały rodzicom przedstawienie „Room on the broom”, wykonały także rodzinną pracę plastyczną. Podczas zajęć edukacyjnych przedszkolaki dowiedziały się jak możemy oszczędzać wodę, miały okazję samodzielnie przygotować smakowe wody:
z dodatkiem cytryny, pomarańczy  oraz mięty, z truskawkami oraz z ogórkiem. Pod koniec miesiąca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Gazety Olsztyńskiej na warsztaty wielkanocne, podczas których Koty poznały zwyczaje wielkanocne naszego regionu, każde dziecko wykonało także wielkanocnego kurczaczka. Mistrzem Języka Angielskiego w tym miesiącu został Tymek- jeszcze raz wielkie gratulacje! W marcu odwiedzaliśmy zaprzyjaźniony Sensory Room, dzieci brały udział w zajęciach jogi, Akademii Emocji, Akademii Muzyki, w zajęciach Poczuj Rytm, Moja rączka pisze, w zajęciach języka niemieckiego, grały także w szachy oraz wysłuchały koncertu muzyków z filharmonii.