Podsumowanie kwietnia w Junior Academy

Kwiecień był miesiącem pełnym wrażeń. Na zajęciach dydaktycznych rozmawialiśmy o zwierzętach mieszkających na wsi, na sawannie i w dżungli, w morzach i oceanach oraz lasach i polach, dowiedzieliśmy jak dbać o naszą planetę i poznaliśmy kosze do segregacji odpadów, a także utrwaliliśmy i poszerzyliśmy wiedzę o naszej ojczyźnie. W tym miesiącu obchodziliśmy: Dzień Sportu, Dzień Czekolady, Dzień Ziemi oraz Dzień Zabawki. Wzięliśmy udział w warsztatach badawczych Laborki prowadzonych przez Panią dr Martę Ambrosewicz- Walacik. Dziękujemy!
Codziennie braliśmy czynny udział w zajęciach z języka angielskiego. W tym miesiącu Mistrzem Języka Angielskiego zostali Leoś i Mikołaj Sz. Gratulujemy!
Regularnie uczestniczyliśmy w zajęciach z rytmiki, tańców oraz gimnastyki buzi i języka. Nie zabrakło także zajęć z logorytmiki i sensoplastyki. Wysłuchaliśmy kolejnego koncertu muzyków filharmoników oraz uczestniczyliśmy w zajęciach jogi. Kolejny raz odwiedziliśmy zaprzyjaźniony Sensory Room. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i opiekunom za wsparcie podczas wycieczki. Zrealizowaliśmy kolejne zadanie z projektu „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w Zuchy”, a w ramach projektu „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury” gościliśmy mamę Ninki oraz mamę Mikołaja H. Dziękujemy! Swoje 3 urodziny obchodził Wojtuś. Happy Birthday!

Kwiecień plecień…. poprzeplatał wiosenne dni naszymi stałymi zajęciami czyli zajęciami logorytmiki, Moja rączka pisze, Akademia emocji, Wysportowany przedszkolak, Sensoplastyka, joga, rytmika i tańce. Podczas obchodów Dnia Ziemi uczyliśmy się jak szanować naszą planetę, wzięliśmy również udział w pokazie mody ekologicznej! Przygotowaliśmy także piękne stroje na Dzień Motyla! W tym miesiącu świętowaliśmy także Dzień Czekolady oraz Tosta! Było przepysznie! Jak co tydzień organizowaliśmy wyjścia do Sensory Room. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i babciom za pomoc podczas wycieczki Wzięliśmy udział w chemicznych warsztatach Laborki, podczas których bawiliśmy się w małych naukowców. Odwiedziła nas też Pani Kasia z muzykami filharmonii i koncertowo opowiedziała nam o wiośnie malowanej dźwiękami!

„Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata” i taki właśnie był ten miesiąc poprzeplatany różnymi wydarzeniami w naszej grupie. 4 kwietnia obchodziliśmy Dzień Marchewki. Tego dnia rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu. Dzieci wykonały prace plastyczne wyklejając wzór marchewki bibułą. W kwietniu grupa Dancing Dragons wybrała się do Warmińsko- Mazurskiej Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie na koncert edukacyjny pt. „ Wiosenne opowieści”. Kolejnym ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu był „Dzień Czekolady”. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowaniach pysznego deseru czekoladowego. Ależ to był smakowity dzień w Junior Academy! 19 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się pokaz mody ekologicznej z okazji Dnia Ziemi. Przedszkolaki z pomocą swoich rodziców przygotowały pomysłowe stroje wykonane z surowców wtórnych, a następnie zaprezentowały je swoim kolegom i koleżankom. Bardzo dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie. W tym miesiącu swoje 6 urodziny obchodziły: Laura oraz Malwinka. Sto lat Dziewczynki!!! Mistrzami Języka Angielskiego zostali Kuba oraz Wojtek N. W marcu doskonale bawiliśmy się podczas naszych zajęć dodatkowych: Moja Rączka Pisze, Akademia Zmysłów, Akademia Emocji, Wysportowany Przedszkolak, rytmika, tańce, joga oraz filharmonia.

To był miesiąc pełen wrażeń! W kwietniu wybraliśmy się do biblioteki Multicentrum oraz do Biblioteki Pedagogicznej, a także do Cukierni Słodka Sztuka, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach cukierniczych. Mistrzem Języka Angielskiego zostali Mariusz i Fela. Gratulacje! W tym miesiącu urodzinki obchodzili Mikołaj, Zosia i Julia. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego. W kwietniu nie mogło zabraknąć również wizyt w Krainie Zabaw Malucha – Sensory Room. To były wspaniałe przygody! W tym miesiącu obchodziliśmy Dzień Sportu, Dzień Kostki Rubika oraz Dzień Ziemi. W kwietniu, jak w każdym innym miesiącu uczestniczyliśmy w zajęciach dodatkowych – Akademia Emocji, Wysportowany Przedszkolak, Moja rączka pisze, Akademia Muzyki, Poczuj rytm, Gambit Przedszkolaka, Język niemiecki, Joga. Mieliśmy okazję wysłuchać również koncertu muzyków pt. „Wiosna dźwiękami malowana”.

Kwiecień w grupie Clever Cats był miesiącem pełnym wrażeń, już na początku miesiąca wybraliśmy się na wycieczkę do Multicentrum, gdzie dzieci miały możliwość pracować przy komputerze oraz zbudować z klocków niesamowite konstrukcje. Odwiedziliśmy także Bibliotekę Pedagogiczną, w której dzieci uczestniczyły w zajęciach o strachu i odwadze prowadzonych w oparciu o fragmenty książek z serii Gruffalo. Kolejnym ważnym wydarzeniem w kwietniu były warsztaty cukiernicze w cukierni Słodka Sztuka, Koty miały możliwość samodzielnego upieczenia babeczek, które następnie dekorowały kolorowym kremem oraz różnego rodzaju posypkami. Podczas zajęć edukacyjnych rozmawialiśmy o tym, jak należy dbać o naszą planetę, wzięliśmy udział w pokazie eko mody, tworząc stroje z worków na śmieci, rolek po papierze itp., wybraliśmy się także na spacer, podczas którego sprzątaliśmy świat. W kwietniu obchodziliśmy także bardzo słodki Dzień Czekolady, podczas którego mieliśmy okazję spróbować różnych rodzajów czekolad oraz zrobiliśmy własną czekoladę, którą następnie zjedliśmy ze smakiem. Mistrzem Języka Angielskiego w tym miesiącu została Pola- jeszcze raz wielkie gratulacje! W kwietniu jak zawsze co poniedziałek jeździliśmy do krainy zabaw czyli do Sensory Room, dzieci brały udział w zajęciach jogi, Akademii Emocji, Akademii Muzyki, w zajęciach Poczuj Rytm, Moja Rączka pisze, grały także w szachy oraz wysłuchały koncertu muzyków z filharmonii.