Listopad w Happy Hippos na zdjęciach:


– W tym miesiącu urodziny obchodził Władek J. Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.

– Mistrzami Języka angielskiego zostali: Magda Sz., Wojtek O., Hania K. Gratulacje!

– W listopadzie obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek, w którym to rozmawialiśmy o ulubionych postaciach fantastycznych.

– Uczestniczyliśmy a uroczystym apelu obchodząc święto 11 listopada, czyli rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wówczas przedszkolaki z grupy Dancing Dragons przedstawili krótki występ. Na końcu wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz przeszliśmy uroczystym krokiem z biało-czerwonymi kwiatami.

– Wystąpili dla nas muzycy z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Ponadto odbyły się dwa dodatkowe koncerty. Koncert gry na warzywach i owocach egzotycznych oraz koncert gitarowy uczniów ze Szkoły Muzycznej w Olsztynku.

– Obchodziliśmy Dzień Kredki oraz Dzień Pluszowego Misia. Podczas zajęć bawiliśmy się z motywem przewodnim czyli misiami oraz kredkami. Nie zabrakło ciekawych prac plastycznych oraz słodkiej niespodzianki czyli osobiście wykonanych Misiaków do jedzenia.

– Braliśmy udział w zabawach andrzejkowych z okazji – St. Andrews Day.

– Wykonywaliśmy m.in. takie prace plastyczne: korona dzień-noc, pluszowy miś, plakat jesień oczami dziecka, deszczowy dzień (wg. Metody Edukacji przez Ruch), bajkowe postacie, godło Polski, obrazkowe listy do Świętego Mikołaja.

– Na zajęciach porannych w tym miesiącu gościła tematyka związana z jesienną pogodą. Wykonywaliśmy eksperymenty, w których tworzyliśmy chmurę oraz deszcz w słoiku. Zastanawialiśmy dlaczego pada deszcz oraz mówiliśmy także o obiegu wody w przyrodzie. Ponadto rozmawialiśmy o zwierzętach domowych, oraz przygotowaniach zwierząt do zimowej pory m.in. o zwierzętach zasypiających na zimę, ptakach odlatujących do innych krajów.