Podsumowanie października 2023

Październik w Busy Bees

Wiele aktywności wykonaliśmy wspólnie jako grupa po raz pierwszy!

Zrealizowaliśmy pierwsze zadanie z projektu „ Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”.

Byliśmy na naszej pierwszej wycieczce w pobliskiej placówce pocztowej.

Wyłoniliśmy po raz pierwszy Mistrza Języka Angielskiego, którymi zostali Krzyś oraz Tymon. Jeszcze raz wielki gratulacje!

Chętne dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w konkursie plastycznym, pt. „Mój nauczyciel”.

W każdy wtorek uczestniczyliśmy w zajęciach z rytmiki, w czwartki natomiast tańczyliśmy z Panią Anią.

W każdą środę uczestniczyliśmy w zajęciach „Gimnastyka buzi i języka”.

Obchodziliśmy takie święta, jak: Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego; Dzień Warzyw i Owoców oraz Bal Dyni.

Codziennie braliśmy czynny udział w zajęciach z języka angielskiego.

Ponownie wzięliśmy udział w zajęciach z jogi oraz wysłuchaliśmy kolejnego koncertu Filharmonii.

Uczestniczyliśmy w zajęciach z sensoplastyki i logorytmiki.

Na zajęciach omawialiśmy takie tematy, jak: „Jesień w sadzie, w ogrodzie”; „Zwierzęta jesienią”; Moja rodzina i mój dom”; „Domowi ulubieńcy”.

To był wspaniały miesiąc!

Październik w Happy Hippos

Uczestniczyliśmy w wielu interesujących zajęciach: Akademia emocji, sensoplastyka, Akademia muzyki, Poczuj rytm, logorytmika, Moja rączka pisze oraz Wysportowany Przedszkolak

Byliśmy także w Krainie Zabaw Malucha czyli naszym ulubionym Sensory Room, dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc podczas wycieczki 😊

Nie lada atrakcją była wycieczka do Ziołowej Doliny i wspaniały Dzień pieczonego ziemniaka!

Uczestniczyliśmy też o zajęciach o jesieni w Bibliotece Miejskiej nr 13.

Przygotowaliśmy występ z okazji Dnia Edukacji Narodowej! Oglądały nas wszystkie Przedszkolaki
z Junior Academy!

Straaasznie fajny Bal Halloween to dzień, na który straaasznie czekaliśmy! 😉

Październik w Dancing Dragons

Październik dobiegł końca. Nie wiadomo kiedy minął nam ten czas. Pierwszą atrakcją w tym miesiącu było wyjście do Muzeum Przyrody. Dzięki tej wyprawie dzieci nauczyły się rozpoznawać różne gatunki zwierząt i roślin występujących w naszych lasach. W październiku obchodziliśmy Dzień Zwierząt.
W ramach tego święta w naszym przedszkolu gościliśmy Panią Kasię – mamę Kuby wraz z jej pupilami, która opowiedziała dzieciom jak należy pielęgnować naszych najmilszych.

Kolejnym ciekawym wydarzeniem była wycieczka dydaktyczna do MultiCentrum. Celem zajęć było rozwijanie technicznych umiejętności pracy z komputerem oraz pobudzanie wyobraźni i twórczego myślenia poprzez zabawy z klockami KNEX.

20 października po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka wyruszając do Ziołowej Doliny. Dzieci zwiedziły zagrody ze zwierzętami, jechały wozem po okolicy, wybierały ziarna zbóż oraz pomagały w zbieraniu ziemniaków.

W ostatnim tygodniu października w naszym przedszkolu odbył się Bal Halloween. Wszystkie dzieci przebrane były w przepiękne stroje, stawiły czoła różnorodnym zadaniom i brały udział w ciekawych konkursach, także w języku angielskim!

Mistrzem Języka Angielskiego w tym miesiącu została Agatka i Tymek. Brawo!!!

W październiku przedszkolaki brały udział w zajęciach dodatkowych takich jak: Moja Rączka Pisze, Akademia Zmysłów, Akademia Emocji, Wysportowany Przedszkolak, Joga oraz Filharmonia.

Urodzinki w tym miesiącu obchodziła Ola. Wszystkiego Najlepszego!!!

Październik w Lovely Lions

To był miesiąc pełen wrażeń!

Najważniejszym wydarzeniem tego miesiąca było zajęcie 3 miejsca w konkursie piosenki „Przedszkolaki Mają Głos”. Gratulacje!

W październiku wybraliśmy się do Muzeum Przyrody, Biblioteki nr 13 oraz do Ziołowej Doliny na Święto Pieczonego Ziemniaka.

W październiku wystartował nasz nowy projekt – „Król Lew. Mam supermoce”. Królem Lwem w tym miesiącu byli – Olek, Julia, Maja, Wojtek.

Mistrzyniami Języka Angielskiego zostały Zuzia B i Marcela B. Gratulacje!

W tym miesiącu urodzinki obchodziła Fela. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

W październiku nie mogło zabraknąć również wizyt w Krainie Zabaw Malucha – Sensory Room. To były wspaniałe przygody!

W tym miesiącu obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. W październiku nie mogło zabraknąć  także  balu Halloween. Było strasznie fajnie!

W październiku, jak w każdym innym miesiącu nie mogło zabraknąć zajęć dodatkowych – Akademia Emocji, Wysportowany Przedszkolak, Moja rączka pisze, Akademia Muzyki, Poczuj rytm, Gambit Przedszkolaka, Język niemiecki, joga. Mieliśmy okazję wysłuchać również koncertu muzyków filharmonii.

Październik w Clever Cats

Październik w  grupie Clever Cats był miesiącem pełnym wrażeń, odbyło się wiele ciekawych wycieczek, do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia o kolorowej jesieni, do Muzeum Przyrody oraz do Ziołowej Doliny na Święto pieczonego ziemniaka.

Bardzo ważnym wydarzeniem było wzięcie udziału oraz zajęcie 3 miejsca w konkursie „Przedszkolaki mają głos”, organizowanego przez osiedlowy klub „Akant”, jeszcze raz wielkie gratulacje dla wspaniałych wykonawców.

Jak co roku w październiku nie mogło zabraknąć długo wyczekiwanego balu Halloween, podczas którego dzieci brały udział w wielu strasznie śmiesznych konkurencjach.

Przez cały miesiąc korzystaliśmy także w czasie zajęć z darów jesieni- przeliczaliśmy, układaliśmy litery oraz cyfry, tworzyliśmy ciekawe prace plastyczne.

Mistrzem języka angielskiego w tym miesiącu została Pola, dodatkowo dzieci obchodziły Dzień Nauczyciela, recytując, śpiewając i tańcząc dla całej kadry i wszystkich Przedszkolaków!

W październiku jak zawsze co poniedziałek jeździlismy do Krainy Zabaw Malucha czyli do Sensory Room, dzieci brały udział w zajęciach jogi, Akademii Emocji, Akademii Muzyki, w zajęciach Poczuj Rytm, Moja rączka pisze, grały także w szachy oraz wysłuchały koncertu muzyków z filharmonii.