Podsumowanie listopada 2023

Listopad w Busy Bees

Kolejny miesiąc wspólnej przygody za nami. Listopad był pełen przeróżnych aktywności
i wydarzeń. Najważniejszym wydarzeniem z pewnością był występ z okazji Pasowania na Przedszkolaka. Witajcie w gronie przedszkolaków Junior Academy kochane Busy Bees! 🐝😊

Współtworzyliśmy obchody odzyskania niepodległości i 10 listopada wystąpiliśmy na apelu
z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Obchodziliśmy także takie święta jak: Dzień Zabawki, Dzień Pluszowego Misia, Dzień Kredki oraz Andrzejki.

Na zajęciach rozmawialiśmy o zdrowiu i zdrowym odżywaniu, poznawaliśmy tradycje związane z naszym krajem, poznaliśmy urządzenia elektryczne dawne i współczesne oraz codziennie uczestniczyliśmy w zajęciach z języka angielskiego z Panią Igą. Mistrzem Języka Angielskiego w tym miesiącu zostali Tosia i Nikoś.

Uczestniczyliśmy w cotygodniowych zajęciach z rytmiki, gimnastyki buzi i języka oraz tańcach. Bawiliśmy się -brudząc z Panią Martą na zajęciach z sensoplastyki, a z Panią Pauliną pląsaliśmy podczas logorytmiki. Wzięliśmy udział w występie gości z filharmonii oraz ćwiczyliśmy skupienie na jodze. Wykonaliśmy zadanie projektowe „Witraż” w ramach projektu Zabawa Sztuką.

Rozpoczęliśmy projekt „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury”. Dzienniczek Małego Misia zabrali i wypełnili: Kazio, Wojtek oraz Tymon. W ramach tego projektu odwiedziła nas mama Kazika, która przeczytała książkę o dinozaurach. Dziękujemy bardzo za odwiedziny.

 

Listopad w Happy Hippos

Wspaniałe zajęcia z logorytmiki, Moja rączka pisze, Akademia emocji, Wysportowany przedszkolak, sensoplastyka, joga, rytmika i tańce to nasze regularne zajęcia.

Byliśmy na wycieczce w placówce pocztowej, gdzie poznaliśmy pracę listonosza. Dziękujemy mamie Melci za pomoc.

Współtworzyliśmy apel z okazji 11 Listopada i daliśmy brawurowy popis instrumentacji. Podczas cotygodniowych wyjść do Sensory Room wspierają nas rodzice, babcie i dziadkowie – bardzo bardzo dziękujemy za pomoc podczas wycieczek.

Na długo zapamiętamy wspaniały Dzień Folkloru i spotkanie z tancerzami z Zespołu Pieśni
i Tańca Kortowo. Ponadto w listopadzie towarzyszyły nam obchody Dnia Misia czy Andrzejek.

Na zakończenie miesiąca odbyła się wycieczka do biblioteki nr 13 na zajęcia o Mikołaju

 

Listopad w Dancing Dragons

Miesiąc listopad minął bardzo szybko. 3 listopada świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek. Nasze przedszkolaki wysłuchały fragmentów znanych bajek oraz rozpoznawały słynnych bohaterów. Kolejnym ważnym wydarzeniem był Dzień Zdrowego Śniadania. Celem święta było promowanie zdrowych nawyków żywieniowych.

W tym miesiącu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Grupa Dancing Dragons oraz koledzy i koleżanki z innych grup z tej okazji przygotowały uroczysty występ, który uwieczniliśmy nagrywając film dla naszych rodziców. Odśpiewaliśmy Hymn Polski oraz wykonaliśmy piękne prace plastyczne.

W przedostatnim miesiącu tego roku w naszym przedszkolu gościliśmy Zespół Pieśni i Tańca Kortowo świętując wspólnie Dzień Folkloru. Odwiedziliśmy również Bibliotekę Miejską nr 13 w Olsztynie, w której poznaliśmy prawdziwą historię Świętego Mikołaja.

Chociaż w listopadzie za oknami było szaro i pochmurno nasze przedszkolaki tego nie odczuły, ponieważ uczestniczyły w zajęciach dodatkowych takich jak: Akademia Zmysłów, Akademia Emocji, Moja Rączka Pisze, Wysportowany Przedszkolak, logorytmika, rytmika, tańce, joga oraz spotkanie z muzykami z Filharmonii.

Mistrzem Języka Angielskiego w listopadzie został Nathan oraz Tomek. Congratulations!!!

 

Listopad w Lovely Lions

To był miesiąc pełen wrażeń!

W tym miesiącu odbył się uroczysty Apel z okazji Święta Niepodległości. Dzieci z tej okazji zaśpiewały hymn Polski, zatańczyły walc oraz wyrecytowały wiersz.

W listopadzie wybraliśmy się do Castoramy na warsztaty Majsterkowo, a także do Biblioteki nr 6 w Olsztynie.

W listopadzie kontynuowaliśmy nasz projekt – „Król Lew. Mam supermoce”. Królem Lwem w tym miesiącu byli – Rozalia, Marcela Ł., Liwia oraz Zuzia B.

Mistrzami Języka Angielskiego zostali Marcus i Zuzia C. Gratulacje!

W tym miesiącu urodzinki obchodziła Liwia. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

W listopadzie nie mogło zabraknąć również wizyt w Krainie Zabaw Malucha – Sensory Room. To były wspaniałe przygody!

W tym miesiącu obchodziliśmy Dzień Zdrowego Jedzenia, podczas którego przygotowaliśmy pyszne i zdrowe koktajle. Podczas Dnia Folkloru odwiedził nas Zespół Pieśni i Tańca Kortowo. Na języku angielskim obchodziliśmy również Święto Dziękczynienia.

W listopadzie, jak w każdym innym miesiącu nie mogło zabraknąć zajęć dodatkowych – Akademia Emocji, Wysportowany Przedszkolak, Moja rączka pisze, Akademia Muzyki, Poczuj rytm, Gambit Przedszkolaka, Język niemiecki, joga. Mieliśmy okazję wysłuchać również koncertu muzyków.

 

Listopad w Clever Cats

Listopad w  grupie Clever Cats był miesiącem pełnym wrażeń, nie było czasu na nudę! Już na początku miesiąca wybraliśmy się do Castoramy na warsztaty majsterkowicza, gdzie wspólnie wykonaliśmy karminki dla ptaków, które następnie umieściliśmy na naszym placu zabaw. Odwiedziliśmy także naszą osiedlową bibliotekę, w której  rozmawialiśmy o jesieni, rozwiązywaliśmy zagadki oraz wykonaliśmy papierowe wiewiórki.

Ważnym wydarzeniem w tym miesiącu było Święto Niepodległości, podczas którego dzieci zaśpiewały hymn oraz zaprezentowały występ taneczny.

Obchodziliśmy także Dzień Folkloru, z tej okazji odwiedził nas zespół Pieśni i Tańca Kortowo, dzieci miały okazję zobaczyć z bliska piękne, kolorowe stroje ludowe oraz zatańczyć kujawiaka i oberka.

W listopadzie zrealizowaliśmy także projekt edukacyjny pt. ”Mały Konsument”, podczas którego dzieci bawiły się w sklep, dokonywały zwrotu towaru, przeliczały pieniądze. Dowiedzieliśmy się kim jest konsument oraz jakie ma prawa.

Mistrzami języka angielskiego w tym miesiącu zostali Nadia i Kamil. Dodatkowo podczas zajęć z języka angielskiego dzieci poszerzyły wiedzę na temat Święta Dziękczynienia.

Koniec miesiąca był magiczny, gdyż obchodziliśmy Andrzejki, dzieci mogły dowiedzieć się kim będą w przyszlości, wykonały własne amulety szcześcia oraz rzucały pieniążki do studni życzeń. To była wspaniała zabawa

W listopadzie jak zawsze co poniedziałek jeździlismy do krainy zabaw czyli do Sensory Room, dzieci brały udział w zajęciach jogi, Akademi Emocji, Akademi Muzyki, w zajęciach Poczuj Rytm, Moja rączka pisze, języka niemieckiego, grały także w szachy oraz wysłuchały koncertu muzyków z filharmonii.