Podsumowanie grudnia 2023

Grudzień w Busy Bees

……był miesiącem pełnym wrażeń 😉

Na początku miesiąca dzieci wraz z Paniami ubrały w swojej sali pierwszą choinkę. 6 grudnia odwiedził Nas ważny gość, Św. Mikołaj, który wręczył dzieciom wspaniałe prezenty.
W podziękowaniu dzieci zaśpiewały piosenkę, której nauczyły się specjalnie na tą okazję.

Na zajęciach omawialiśmy tematy związane z Mikołajem, zimą, świętami oraz zabawkami. Nie zabrakło także Dnia Zabawki.

Codziennie braliśmy czynny udział w zajęciach z języka angielskiego. W tym miesiącu Mistrzem Języka Angielskiego została Ninka.

Uczestniczyliśmy w cotygodniowych zajęciach z rytmiki, tańców oraz gimnastyki buzi i języka.

Braliśmy udział w tym co, lubimy najbardziej czyli zajęciach z sensoplastyki z Panią Martą oraz z zajęciach z logorytmiki z Panią Pauliną.

Obejrzeliśmy teatrzyk, pt. „ Kopciuszek” w wykonaniu rodziców. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie!

Wzięliśmy udział w kolejnych zajęciach z jogi oraz mieliśmy okazję wysłuchać  kolejnego koncertu muzyków filharmoników.

W ramach projektu „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury” odwiedziły nas mama Hani oraz Wojtusia. Zrealizowaliśmy kolejne zadanie z projektu „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w Zuchy”.

Przed świętami ozdabialiśmy pierniczki, które później zjedliśmy ze smakiem.

 

Grudzień w Happy Hippos

Wspaniałe zajęcia z logorytmiki, Moja rączka pisze, Akademia emocji, Wysportowany przedszkolak, sensoplastyka, joga, Akademia Rytmu i Akademia Muzyki to obowiązkowe pozycje grudniowe w naszej grupie.

Wycieczka do Krainy św. Mikołaja na wspaniałe warsztaty z dekorowania pierniczków była zdecydowanie wielką przygodą. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc podczas wycieczki

W tym miesiącu odwiedził nas św. Mikołaj! Było wspaniale, dziękujemy za prezenty!

Nie mogło zabraknąć cotygodniowych wyjść do Sensory Room. Bardzo dziękuje wszystkim rodzicom i dziadkom za pomoc podczas wycieczki

Obejrzeliśmy również przedstawienie pt. „Kopciuszek” w wykonaniu rodziców z naszego przedszkola. To było niezapomniane wydarzenie dla wszystkich przedszkolaków!

Wizyta mamy Mieszka, rodziców Szymona oraz rodziców Melci w ramach projekty gotowania z Cookie Monsterem wywołała wiele uśmiechów na twarzach Hipci.

Mistrzem języka angielskiego został Szymon! Great job!

Świąteczne warsztaty z robienia bombek oraz wspólne świętowanie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia towarzyszyły nam przez wiele dni.

 

Grudzień w Dancing Dragons

Grudzień upłynął nam w bardzo świątecznej atmosferze. W naszej sali pojawiły się dekoracje zimowe i świąteczne. Na zajęciach skupiliśmy się na nowej porze roku – zimie i tematyce adwentu. Wspólnie odliczając dni do Świąt Bożego Narodzenia, rozmawialiśmy na temat zwyczajów, tradycji i symboli świątecznych. Podczas zajęć rozbrzmiewały melodie kolęd oraz świąteczne piosenki.

Każdy przedszkolak z niecierpliwością wyczekiwał wizyty Świętego Mikołaja. Wspaniały gość przybył do nas z dalekiej Laponii i zostawił nam małe prezenty. Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka, dlatego tez w grupie Smoków nie mogło zabraknąć tego rytuału. Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały samodzielnie wykonane bombki z masy solnej oraz kolorowe światełka.

14 grudnia odwiedziliśmy Pracownię Świętego Mikołaja, gdzie wykonaliśmy drewniane eko- ozdoby dla naszych najbliższych.

W grudniu mnóstwo radości i wspaniałej zabawy dostarczyło nam wspólne dekorowanie pierników. Na stołach pojawił się lukier, czekolada, rysiki dekoracyjne oraz pisaki cukrowe. Kiedy wszystko było już gotowe przystąpiliśmy do grupowej Wigilii.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było przedstawienie pt. „Kopciuszek”, w wykonaniu rodziców dzieci z całego przedszkola. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas.

W grudniu w ramach projektu „Opowiedz nam…” gościliśmy mamę Dariyi oraz mamę Agatki z kotką Lolą.

Mistrzem Języka Angielskiego został Bruno!!!

Uczestniczyliśmy również w wielu zajęciach dodatkowych tj. Wysportowany Przedszkolak, Akademia Zmysłów, Akademia Emocji, Moja Rączka Pisze, Logorytmika, Akademia Rytmu, Akademia Muzyki, Joga oraz Filharmonia.

 

Grudzień w Lovely Lions

To był miesiąc pełen wrażeń!

W tym miesiącu odbył się teatrzyk w wykonaniu rodziców naszych przedszkolaków. Dziękujemy za wspaniałe wystawienie bajki o Kopciuszku.

W grudniu wybraliśmy się do Strefy Przygody na warsztaty „Świąteczne eko-cuda”, a także do Biblioteki nr 13 w Olsztynie.

W grudniu kontynuowaliśmy nasz projekt – „Król Lew. Mam supermoce”. Królem Lwem
w tym miesiącu byli – Fela oraz Marcus.

Mistrzami Języka Angielskiego zostali Basia i Olek. Gratulacje!

W tym miesiącu urodzinki obchodziła Agatka. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

W grudniu nie mogło zabraknąć również wizyt w Krainie Zabaw Malucha – Sensory Room. To były wspaniałe przygody!

W tym miesiącu obchodziliśmy Mikołajki – tego dnia odwiedził nas fantastyczny gość – Święty Mikołaj. W grudniu mieliśmy okazję również obchodzić Dzień Herbaty.

W grudniu, jak w każdym innym miesiącu nie mogło zabraknąć zajęć dodatkowych – Akademia Emocji, Wysportowany Przedszkolak, Moja rączka pisze, Akademia Muzyki, Poczuj rytm, Gambit Przedszkolaka, Język niemiecki, joga. Mieliśmy okazję wysłuchać również koncertu muzyków.

 

Grudzień w Clever Cats

Ależ było intensywnie! Wspólnie z dziećmi oczekiwaliśmy na wizytę Świętego Mikołaja oraz odliczaliśmy dni do Świąt Bożego Narodzenia, tworząc kalendarz adwentowy. Dzieci z dużym zainteresowaniem otwierały codziennie nowe koperty i wykonywały poszczególne zadania, pierwszym i najważniejszym było wspólne ubieranie choinki.

 Na początku miesiąca odwiedziliśmy naszą osiedlową Bibliotekę, w której rozmawialiśmy o tradycjach świątecznych oraz wykonaliśmy własne ozdoby świąteczne, natomiast już kolejnego dnia nadszedł długo wyczekiwany dzień – Mikołajki. Odwiedził nas szczególny gość, który wręczył dzieciom drobne upominki, dzieci pięknie zaśpiewały zimowe piosenki oraz recytowały wierszyki.

Korzystaliśmy z pogody świetnie się bawiąc, dzieci lepiły bałwana, zjeżdżały z górki na jabłuszkach czy lepiły śnieżki.

Na zajęciach rozmawialiśmy o zimie oraz o zwierzętach, które w tym czasie bardzo potrzebują naszej pomocy, wspólnie z dziećmi zawiesiliśmy w ogrodzie przedszkolnym karmniki.

Ważnym wydarzeniem w tym miesiącu była Wycieczka do Krainy Świętego Mikołaja na warsztaty pt „Świąteczne eko-cuda”.

W grudniu odbył się także długo wyczekiwany teatrzyk, w którym aktorami byli rodzice, dzieci były zachwycone występami, a aktorzy spisali sie na medal!

Mistrzem Języka Angielskiego w tym miesiącu został Olaf – jeszcze raz wielkie gratulacje! Dodatkowo w grudniu wzięliśmy udział w wymianie kartek świątecznych z pobliskim przedszkolem.

Nie mogło zabraknąć kreatywnych zajęć kulinarnych czyli ozdabiania pierniczków.

W grudniu jak zawsze co poniedziałek jeździliśmy do Krainy Zabaw Malucha czyli do Sensory Room, dzieci brały udział w zajęciach jogi, Akademii Emocji, Akademii Muzyki, w zajęciach Poczuj Rytm, Moja Rączka pisze, grały także w szachy, uczestniczyły w zajęciach języka niemmieckiego oraz wysłuchały koncertu muzyków z filharmonii.