Październik w Junior Academy

Podsumowanie października w Junior Academy

Październik w Busy Bees

Nasze Pszczółki w tym miesiącu:

– uczestniczyły w pierwszych zajęciach: Akademii muzyki- rytmika, Poczuj rytm- tańce, Gimnastyka buzi i języka, Akademia zmysłów czyli zajęcia sensoplastyczne

– po raz pierwszy wybrały się na wycieczkę do biblioteki nr 13, gdzie uczestniczyły w zajęciach pt. „Moja pierwsza wizyta w bibliotece”. Dziękujemy tacie Meli za pomoc podczas wycieczki

– rozpoczęliśmy projekt „Bohater tygodnia”. W październiku bohaterami byli: Szymon, Tymon R., Nikodem. Dziękujemy wszystkim rodzicom za aktywne włączenie się w akcję oraz zapraszamy wszystkich rodziców do wizyty w naszej grupie 😊

– odbyła się bardzo ważna uroczystość dla naszych Pszczółek czyli PASOWANIE PRZEDSZKOLAKA. Wszyscy pięknie wystąpili, a na końcu zostali symbolicznie pasowani na PRZEDSZKOLAKÓW przez Panią Dyrektor!

– podczas zajęć edukacyjnych dzieci rozmawiały na tematy takie jak: warzywa i owoce, moje zmysły, jesienna pogoda, a także realizowały kolejne zadania z projektu Zabawa ze sztuką

– w ostatni poniedziałek miesiąca Pszczółki odwiedził niezwykły gość, czyli Kicia Kocia. Były wspólne tańce, śpiewy oraz sesja fotograficzna

– w piątek odbył się strasznieee fajny bal – Halloween. Podczas którego dzieci mogły poznać zwyczaje krajów anglojęzycznych, świetnie się bawić przy muzyce oraz biorąc udział w super konkursach

– Odbył się konkurs na dynie halloweenowe. Dziękujemy za udział! Dynie są wspaniałe 😊

 

Październik w Happy Hippos

Październik już za nami – w ciągu ostatniego miesiąca wiele się wydarzyło. Na początku października obchodziliśmy imieniny naszej grupy Happy Hippos. Tego dnia było naprawdę bardzo wesoło. Kolejną atrakcją była wycieczka do Ziołowej Doliny, gdzie świętowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Tam czekało na nas mnóstwo atrakcji. Zwiedzaliśmy gospodarstwo, zapoznaliśmy się ze zwierzątkami i kolekcją militariów, spacerowaliśmy po ogródku ziołowym oraz przepłynęliśmy się barką po starorzeczu Łyny.

Wielkim wydarzeniem w tym miesiącu była nasza pierwsza wizyta w Bibliotece Miejskiej nr 13 w Olsztynie. Dowiedzieliśmy się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyliśmy także jak wygląda karta czytelnika i jakie są zasady wypożyczania książek.

Przez ostatni tydzień miesiąca towarzyszyła nam atmosfera tajemniczości i ekscytacji.
W przedszkolu pojawiły się pająki, nietoperze i białe duszki! Halloween to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w naszym Przedszkolu. Wszystko za sprawą wspaniałego i pełnego atrakcji balu.

Mistrzem Języka Angielskiego w październiku został Tomek. Gratulacje!!!

 

Październik w Dancing Dragons

To był miesiąc pełen wrażeń!

W tym miesiącu obchodziliśmy Dzień Owoców i Warzyw i wykonaliśmy przepyszne szaszłyki owocowe. Październik to oczywiście również bal Halloween. Było straaasznie fajnie!

W październiku rozpoczęliśmy przygodę ze Smoczym Pamiętnikiem. Pierwszymi Smoczymi Kronikarzami zostały: Agatka, Zuzia B., Jagna.

Mistrzami Języka Angielskiego zostali Mariusz i Agatka. Gratulacje!

W tym miesiącu urodzinki obchodzili Fela i Borys. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Naszą grupę odwiedzili również strażacy z OSP w Bartągu i przeprowadzili niezwykle ciekawą i ważną lekcję o pierwszej pomocy.

Październik spędziliśmy bardzo aktywnie! Odwiedziliśmy Bibliotekę  Publiczną nr 13 w Olsztynie. Udało nam się również odwiedzić  Ziołową Dolinę i uczestniczyć w Święcie Pieczonego Ziemniaka. W październiku nie mogło zabraknąć również wizyt w  Krainie Zabaw Malucha – Sensory Room. To były wspaniałe przygody!

W październiku, jak w każdym innym miesiącu, nie mogło zabraknąć zajęć dodatkowych – Akademia Zmysłów, Wysportowany Przedszkolak, Akademia Emocji, Moja Rączka Pisze, rytmika, tańce, joga. Mieliśmy okazję wysłuchać również koncertu Filharmonii.

 

Październik w Lovely Lions

W pażdzierniku uczestniczyliśmy w kolejnych zajęciach w Multicentrum, gdzie budowaliśmy kreatywne konstrukcje z klocków, tworzyliśmy jesienny projekt na tabletach graficznych oraz graliśmy na instrumentach i poznaliśmy instrument Kahon.

 Z okazji Dnia Ziemniaka wybraliśmy się na wspaniałą wycieczkę do Ziołowej Doliny, gdzie czekało na nas wiele atrakcji, a z okazji Dnia warzyw i owoców przyrządziliśmy pyszne zdrowe kanapki.

W tym miesiącu w naszej Sali zagościły Ciszaki – nasi przyjaciele, maskotki, które bardzo lubią uczyć się z dziećmi, towarzyszą im podczas zajęć oraz zabaw swobodnych.

W październiku rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia dodatkowe: Gambit przedszkolaka – szachy, Moja rączka pisze, Wysportowany Przedszkolak, Akademia emocji, j, niemiecki, rytmika, tańce. Podczas zajęć poznaliśmy kolejne litery oraz cyfry, tworzyliśmy prace plastyczno – techniczne.

Naszą grupę odwiedzili strażacy z OSP Bartąg, dzieci miały możliwość nauki udzielania pierwszej pomocy. Wzięliśmy także udział w konkursie organizowanym przez klub Akant w Olsztynie „Przedszkolaki mają głos”, gdzie otrzymaliśmy wyróżnienie.

Mistrzami Języka Angielskiego zostali: Zuzia i Piotruś – gratulujemy!!

Zwieńczeniem tego wspaniałego miesiąca był Bal Halloween oraz rozstrzygnięcie konkursu na lampion halloweenowy!

 

Październik w Clever Cats

W tym miesiącu w naszej grupie sporo się działo. Wybraliśmy się na wycieczkę do Ziołowej Doliny, gdzie czekało na dzieci mnóstwo atrakcji, między innymi zbieranie ziemniaków oraz karmienie zwierząt.

Kolejnym miejscem, do którego się udaliśmy było Multicentrum, gdzie dzieci poznały instrument muzyczny kahon i próbowały na nim grać, tworzyły konstrukcje z klocków oraz poznawały tajniki programów graficznych.

Jak co tydzień w poniedziałki odwiedzaliśmy Sensory Room- salę zabaw malucha.

W tym miesiącu po raz drugi wybraliśmy mistrza języka angielskiego, którym została Hania – gratulacje!

Mieliśmy także gościa specjalnego – mamę Kingi, która odwiedziła naszą grupę w ramach projektu czytelniczego Magiczna Moc Bajek, prezentując naszym dzieciom wiersze J. Brzechwy.  Odwiedzili nas także strażacy z OSP Bartąg, dzięki którym dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy.

Nasze koty wzięły także udział w konkursie „Przedszkolaki mają głos”,  organizowanym przez osiedlowy klub kultury Akant, w którym otrzymały wyróżnienie. Dodatkowo w październiku, jak co miesiąc, nasze przedszkolaki brały udział w zajęciach tanecznych, Akademii emocji, zajęciach sportowych Wysportowany przedszkolak oraz Moja rączka pisze. Uczyliśmy się także podstaw języka niemieckiego oraz gry w szachy. Ważnym wydarzeniem w tym miesiącu był bal Halloween, podczas którego czekały na dzieci niesamowite atrakcje, wybraliśmy także króla i królową balu.