Październik w grupie Lovely Lions na zdjęciach

Pierwszego dnia października miały miejsce zabawy kostiumowe tzw. „Magic wardrobe day”. Wówczas każdy przedszkolak miał okazję przebrać się w wybrany kostium i szaleć w rytm muzyki. Nie zabrakło salonu fryzjerskiego z możliwością zaplatania kolorowych warkoczyków.

Podczas dnia owoców i warzyw Lwy przyniosły różnorodne smakołyki, które mogliśmy, nazywać, segregować, dotykać, wąchać, a nawet zjadać. Przedszkolaki miały możliwość degustowania owoców i warzyw z zamkniętymi oczami.

Obchodziliśmy dzień gier planszowych, podczas którego w parach dzieci rysowały własną grę ścigankę. Nie mogło obyć się także bez rozgrywek. To był emocjonujący poranek!

15 października miał miejsce koncert muzyczny o tematyce jesiennej.

Mistrzami Języka Angielskiego w tym miesiącu zostali: Tytus, Ala B. i Olaf. Jeszcze raz gratulujemy mistrzom!

W tym miesiącu wybraliśmy się na wycieczkę do sklepu Lidl oraz Teatru Lalek, ponadto gościliśmy pracowników PKP na zajęciach poświęconych bezpieczeństwu na drodze. Innym miłym gościem była Mama Wojtka, która przybliżyła nam tajemnice zawodu lekarza, a także porozmawiała o zdrowym trybie życia.

Na zajęciach edukacyjnych nieustannie goszczą tematy związane z jesienią. Przedszkolaki poznały litery: a, o, m, l oraz cyfry: 1,2,3. Na zajęciach przyglądamy się przyrodzie oraz zachodzącym w niej zmianom. Inną ciekawą tematyką, na których przedszkolaki wykonywały plakat o wietrze. Wspólne prace można było podziwiać na korytarzu.

Na języku angielskim przedszkolaki realizowały następną część projektu o ciekawych kontynentach. Tym razem trafiło na Europę.