ZAJĘCIA DODATKOWE

Wszystkie zajęcia dodatkowe są bezpłatne dla wychowanków przedszkola.

JĘZYK ANGIELSKI

Język angielski w przedszkolu Junior Academy nasz priorytet. Zajęcia nastawione są na komunikację, sprzyjają płynnemu posługiwaniu się językiem angielskim. Codzienne spotkania z nauczycielką angielskiego wspaniale prowadzą dziecko do dwujęzyczności. Zajęcia językowe połączone są z elementami muzycznymi (piosenki, rymowanki, wierszyki, gry słowne), plastycznymi, ruchowymi (taniec, pląsy, gry), teatralnymi i sportowymi (konkurencje sportowe, zabawa na placu zabaw). Dzieci śpiewają, recytują, rysują, tańczą i świetnie się bawią… nie wiedząc, jak wiele się uczą. Podczas zajęć korzystamy także z tablic interaktywnych, gdzie poznajemy nowe słówka, szeregujemy je i tworzymy proste zdania. Korzystamy także z mat TAKADU, które są wspaniałym narzędziem do utrwalenia słownictwa.

 

SENSORY ROOM – KRAINA ZABAW MALUCHA

nasze przedszkolaki w ramach stałej współpracy z Sensory Room poznają i doświadczają świat w sposób indywidualny poprzez obserwację, zabawę i doświadczenia sensoryczne. To, co dla nas wydaje się proste i mało znaczące, dla malucha będzie niezwykłym doświadczeniem podczas wspaniałej zabawy w 4 strefach tematycznych.

AKADEMIA ZMYSŁÓW

Zajęcia sensoplastyczne, podczas których będziemy pobudzać dzieci do rozwoju poprzez zmysły i sensoryczne zabawy, poznawać faktury, tekstury, zapachy. Będziemy dolewać, mieszać, przelewać, ugniatać, wąchać i brudzić się na całego angażując się w aktywną i polisensoryczną eksplorację otoczenia

POCZUJ RYTM – ZAJĘCIA TANECZNE

W formie zabawy uczymy prostych elementów tańca i krótkich choreografii, pozytywnie kierunkując energię naszych wychowanków, Taniec jest nie tylko przyjemnością, ale także znakomitym sposobem na wypracowywanie odpowiedniej sylwetki, rozciągnięcie mięśni, idealnym ćwiczeniem modelującym ciało i wyzwalającym wiarę w siebie.

AKADEMIA MUZYKI – ZAJĘCIA RYTMICZNE

Śpiewamy, tańczymy i gramy na instrumentach. Śpiew łączy w sobie funkcję edukacyjną i terapeutyczną. Aktywność ruchowa podczas zajęć rytmiki to rozwój sprawności motorycznej dziecka, niwelowanie napięcia fizycznego i poprawa samopoczucia. Równocześnie ćwiczymy zaangażowanie i koncentrację uwagi, rozwijamy pamięć muzyczną oraz wyobraźnię ruchową!

GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA

Gry i zabawy logopedyczne i artykulacyjne w grupie najmłodszych Busy Bees, podczas których parskamy, mlaszczemy, dmuchamy i chuchamy, ćwiczymy języki i policzki, a także nasłuchujemy i poprawnie oddychamy.

ELEMENTY KODOWANIA

Zabawy w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadzają naszych wychowanków w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Stopniowo oswajamy się z pojęciami związanymi z językiem programowania, a także ćwiczymy przewidywanie, wnioskowanie, planowanie i dostrzeganie zależności.

PIĄTKI Z JOGĄ

Zajęcia ruchowe oparte na jodze z solidną dawką dobrej zabawy i pozytywnej energii. Zajęcia służą harmonijnemu rozwojowi dziecka, zarówno w sferze fizycznej jak i emocjonalno – społecznej wykorzystując elementy sensoryki, dźwiękoterapii i bajkoterapii.  

KONCERTY PANI KASI

Comiesięczne, regularne spotkania z muzyką, których założeniem  jest kształcenie, umuzykalnianie, uwrażliwianie i kształtowanie gustów muzycznych dzieci, a także przygotowywanie najmłodszych słuchaczy do odbioru muzyki. Podczas koncertów dzieci poznają bliżej różne instrumenty, utwory, piosenki. Koncerty wzbogacane są zabawami ruchowymi i licznymi zagadkami.

AKADEMIA EMOCJI 

Spotkania mające na celu wspomaganie rozwoju emocjonalnego dzieci oraz rozwój kompetencji społecznych.  Podczas zajęć dzieci uczą się rozpoznawania i nazywania poszczególnych emocji oraz poznają sposoby radzenia sobie z nimi. Program realizowany jest w oparciu o nowoczesną literaturę oraz gry i zabawy dotyczące emocji. 

MOJA RĄCZKA PISZE 

Zajęcia rozwijające motorykę małą czyli czynności, takie jak ugniatanie, rysowanie, malowanie, lepienie, cięcie, nawlekanie czy chwytanie. Rozwój motoryki małej to najlepsze przygotowanie ręki do nauki pisania i ogólnej sprawności małych rączek. 

LOGOPEDIA

Zajęcia logopedyczne, w tym działanie poprzez zabawę, to możliwość przyswajania nowych słów i pojęć, doskonalenie mowy, wypracowanie właściwych nawyków związanych z mówieniem, ćwiczenia fonacyjne, oddechowe, artykulacyjne i usprawniające narząd mowy. I to wszystko w formie pracy z dzieckiem w małych grupkach lub indywidualnie na podstawie interpersonalnych programów.

WYSPORTOWANY PRZEDSZKOLAK

W trakcie zajęć rozwijamy motorykę dużą, która ma ogromne znaczenie w rozwoju dzieci. Zajęcia mają formę zabaw ruchowych, bawimy się pokonując tory przeszkód, balansujemy. Jednym słowem “wyginamy śmiało ciało!”. 

JĘZYK NIEMIECKI

W ramach cotygodniowych zajęć w najstarszej grupie wiekowej dzieci poznają tradycje i kulturę krajów niemieckojęzycznych, ćwiczą podstawowe zwroty w codziennej komunikacji, śpiewają piosenki i dobrze się bawią mając możliwość poszerzania horyzontów, jak również wzbudzania w sobie ciekawości do nauki języków oraz okazję do rozwoju pozytywnego nastawienia do innych kultur.

GAMBIT PRZEDSZKOLAKA

Zajęcia szachowe w najstarszych grupach wiekowych,  podczas których uczymy, że szachy to nie jedynie rozrywka, a również sztuka logicznego myślenia, nauka gry fair play, strategii oraz rozwijanie myślenia przestrzennego.