Marta Szukszta

NAUCZYCIELKI

Marta Szukszta

LOGOPEDA W JUNIOR ACADEMY
„[…] bo przecież wszystko zaczyna się w wyobraźni. Każdy wielki projekt ma swój początek w jednej dobrej, ciepłej myśli, która rozgrzewa Cię od środka.” –Beata Pawlikowska.
Nazywam się Marta Szukszta i jestem absolwentką studiów pierwszego stopnia o kierunku „logopedia” Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Obecnie kontynuuję naukę na studiach drugiego stopnia. Na początku swojej drogi
wybrałam specjalizację „edukacja artystyczna”, w chwili obecnej zdobywam wiedzę w zakresie logopedii klinicznej. Zdobyłam ponadto certyfikat za uczestnictwo w warsztatach pt. „Metoda werbo-tonalna w terapii dzieci z opóźnionym rozwojem mowy” zorganizowanych przez Warmińsko-Mazurski Oddział Polskiego Towarzystwa Logopedycznego oraz Instytut Polonistyki i Logopedii UWM w Olsztynie. Mam za sobą naukę alfabetu palcowego, obecnie uczęszczam na zajęcia z języka migowego. Działam również w Studenckiej Poradni Logopedycznej UWM do której serdecznie zapraszam na bezpłatne konsultacje i zajęcia terapeutyczne. Uwielbiam organizować swój czas tak, by wykorzystać każdą minutę dnia. Wiele czasu poświęcam też rozwoju osobistemu, pozytywnemu podejściu do życia. Przeczytałam wiele poradników – z ogromną przyjemnością mogę polecić wszystkie książki Reginy Brett! Jestem jej wielką fanką. Logopedia pozwoliła skupić wszystkie moje zainteresowania w jednym miejscu. Jako kierunek interdyscyplinarny łączy w sobie dziedziny z nauk medycznych, społecznych i humanistycznych. Od zawsze chciałam nieść ludziom pomoc, mieć wpływ na ich wychowanie i życie w społeczeństwie, a przede wszystkim skupiać się na ich poprawnej wymowie i korekcji zaburzeń. Wiem, że w pracy jako logopeda czuję się szczęśliwa i spełniona. Specjaliści posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe w zakresie wykonywanych specjalności, prowadzą profesjonalne zajęcia w zakresie: kształcenia językowego, profilaktyki i terapii mowy, gimnastyki i rekreacji ruchowej, badania mowy i słuchu. Posiadają też doświadczenia w pracy z małymi dziećmi, dbają o całkowite bezpieczeństwo, wszechstronny rozwój, wielostronną aktywność, różne, atrakcyjne formy zajęć, tworzą ciepłą, serdeczną atmosferę rozwoju dzieci, zapewniają rodzinny klimat w czasie pobytu dzieci w przedszkolu, znają psychologię rozwojową dziecka, wiedzą jakie są jego potrzeby i możliwości.