Marzec w Dancing Dragons na zdjęciach

W tym miesiącu swoje urodziny obchodzili: Kinga, Hania K, Krzyś, Michał, Lena. Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia!

Mistrzami Języka Angielskiego zostali: Dominik, Piotrek, Kinga. Gratulujemy Mistrzom!

8 marca hucznie obchodziliśmy Dzień Kobiet oraz Dzień Dinozaura. W tym dniu wiele się działo. Na początku Leon wygłosił prezentację na temat dinozaurów. Jako ekspert  dziedzinie tych prehistorycznych zwierząt przybliżył najważniejsze ciekawostki. Ponadto przygotował kolekcję własnych dinozaurów, które podzieli na kilka grup m.in.: mięsożerne, roślinożerne. Na koniec przedszkolaki wykonały eksperyment: jajo dinozaura, z którego wykluł się mały dinozaur. Ogromną frajdę sprawiły prace wykopaliskowe, które działy się w naszej sali. Każdy przedszkolak zamienił się w paleontologa i za pomocą specjalistycznych narzędzi wykopywał „kości” dinozaurów. Sprawa nie była prosta. Stopień zaangażowania jest także dostrzegalny na fotografiach. Nasza sala zamieniła się w wielkie wykopaliska – przedszkolaki z poświęceniem odkopywali kości kawałek po kawałku – nie straszny był dla nich kurz. Ostatecznie wszystkie szczątki zostały ułożone według instrukcji w modele dinozaurów. Serdeczne podziękowanie Rodzicom Leona za pomoc w przygotowaniach fantastycznych i wartościowych zajęć, a także dostarczenie zestawów wykopaliskowych oraz jaja dinozaura.

Po ciężkiej i wytrwałej pracy przyszedł czas na życzenia i podarunki od chłopców. Każda dziewczynka otrzymała mały prezencik oraz kwiatka.

12 marca obchodziliśmy Dzień Matematyki. Na zajęciach rozwiązywaliśmy łamigłówki matematyczne.

17 marca na języku angielskim Przedszkolaki z grupy DD obchodziły anglojęzyczne święto – St. Patrick’s Day.

22 marca odwiedziła nas Pani Wiosna. Od tej pory na naszej stacji pogody króluje następna pora roku.

Podczas Wiosennych Warsztatów Językowych przedszkolaki miały okazję przedstawić swoje umiejętności. W dalszej części Przedszkolaki Witały wiosnę piosenką,  tańcem i instrumentacją.

W tym miesiącu Przedszkolaki brały udział w niezwykle wartościowym programie: „Niepełnosprawność – rozumiem, akceptuję, wspieram” organizowanego przez Fundację Radia ZET .

Dzięki współpracy z przedstawicielami PKP przedszkolaki otrzymały materiały promocyjne bezpieczeństwo na drodze, które są wstępem do akcji edukacyjnej uwrażliwiającej na przestrzeganie zasad na drodze. Serdeczne podziękowania Mamie Dominika za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.