Maj w grupie Clever Cats na zdjęciach

– Swoje święto w tym miesiącu obchodzili: Zosia, Bartosz, Agata, Nina

– Mistrzami angielskiego zostali: Jaś, Bartosz, Agata,  Tosia A. Gratulujemy!

– Odbył się konkurs w naszej grupie. Tytułem przewodnim był Eko-instrument. Każdy zwycięzca otrzymał nagrodę. Dodatkowo wykorzystaliśmy nasze instrumenty do zabawy.

– Byliśmy w odwiedzinach w Szkole Podstawowej nr 33 na „Wiosennych Warsztatach Językowych”. Tym razem Clever Cats miały przyjemność uczyć nieco starszych rówieśników. Po małych warsztatach wspólnie zwiedzaliśmy szkołę oraz bawiliśmy się na pobliskim placu zabaw.

– Byliśmy na wycieczce w Planetarium na filmie edukacyjnym pt. „Polaris”, a także w Muzeum Sportu oraz na basenie Aquasfera, gdzie odbyły się warsztaty z ratownikiem.

– Na zajęciach grania na bębnach afrykańskich muzykowaliśmy z bum-bum rurkami

– podczas zajęć popołudniowych  wykonywaliśmy m.in. Syrenkę Warszawską, symbole Polski i mój dom, kreatywną pracę plastyczna – „zwierzęta”, na zajęciach konstrukcyjno-manipulacyjnych tworzyliśmy przestrzenne bryły, budowle z makaronu i plasteliny.

– 23 maja obchodziliśmy bardzo ważne święto, czyli Dzień mamy i taty. Uroczystość uświetnił występ Clever Cats. Nie zabrakło humoru, muzyki i tańca. Na koniec każdy rodzic otrzymał mały upominek.

– Odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

– W maju rozmawialiśmy wiele o naszej ojczyźnie. Mówiliśmy o symbolach narodowych, naszej stolicy oraz ciekawych zabytkach, które możemy w niej znaleźć. Stworzyliśmy wspólnie grę planszową „Warszawskie Zabytki”, na której to my byliśmy pionkami poruszającymi się po planszy. Ponadto oglądaliśmy polskie krajobrazy i uczyliśmy się posługiwać legendą na mapie. Rozmawialiśmy także o Unii Europejskiej i kilku ciekawostkach z nią związanych. Był to także miesiąc, w którym dowiadywaliśmy się więcej o instrumentach. Nazwaliśmy je i staraliśmy się poprawnie na nich grać. W maju gościła także tematyka emocji, naszej rodziny, a także zwierząt. W tym miesiącu utrwaliliśmy już ostatnie podstawowe litery naszego alfabetu. Natomiast za pomocą naszej maszyny liczącej wykonywaliśmy zadania matematyczna. Tym razem były to działania na odejmowanie. Clever Cats świetnie się spisywało podczas zabaw ćwiczących rachunki. Na zajęciach edukacyjnych mówiliśmy także o prawach i obowiązkach dzieci. W małych grupach tworzyliśmy najważniejsze dla nas prawa, a następnie przedstawialiśmy je grupie.