Listopad w Junior Academy

Listopad w Busy Bees

Nasze Pszczółki rozpoczęły ten jesienny miesiąc od kolorowych warsztatów ogrodniczych!

Pięknie uczestniczyliśmy w zajęciach z jogi, Poczuj rytm, Akademii zmysłów, Akademii muzyki oraz Gimnastyki buzi i języka

Wybraliśmy się również na kolejną wycieczkę do Biblioteki nr 13. Dziękujemy mamie Franka za pomoc!

W tym miesiącu bohaterami tygodnia byli: Tomek, Michalinka oraz Blanka. Bardzo dziękujemy rodzicom naszych bohaterów za odwiedziny i poprowadzenie wspaniałych zajęć😊

Mistrzami języka angielskiego zostali: MIESZKO I ALA. Good job!

Odwiedzili nas również Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartągu i poprowadzili wspaniałe zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Uczestniczyliśmy także w apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowanym przez dzieci z grupy Lovely Lions oraz Clever Cats. Congratulations!

W listopadzie nasze Pszczółki zostały modelami i modelkami podczas świątecznej sesji zdjęciowej!

Już nie możemy doczekać się tego, co nas czeka w grudniu!

Listopad w Happy Hippos

W listopadzie za oknami jest już często pochmurnie i szaro, ale nasze Przedszkolaki na pewno tego nie odczuły. Miesiąc ten był pełen ciekawych wydarzeń, a dzięki sprzyjającej aurze wciąż dużo czasu udało nam się spędzić na świeżym powietrzu i zabawach w ogrodzie. Z wydarzeń kulturalnych, które już na stałe goszczą w naszej placówce odbył się koncert muzyczny z Panią Kasią Sobczyk, joga, rytmika oraz zajęcia taneczne.

11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu uczestniczyliśmy
w ogólnopolskiej akcji #Szkoładohymnu, która ma na celu wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 11:11.

Świętowaliśmy również Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, Dzień Kredki oraz Dzień Pluszowego Misia.

W listopadzie mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Ochotniczą Straż Pożarną w Bartągu. Nauczyliśmy się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz jak pomóc osobie poszkodowanej. 

Mistrzem Języka Angielskiego w listopadzie została Matylda. Gratulujemy!!!

Listopad zakończył się tradycyjnie wróżbami andrzejkowymi. Miesiąc ten pożegnaliśmy
z wielką radością i z oczekiwaniem przywitaliśmy grudzień, który będzie pełen niespodzianek.

Listopad w Dancing Dragons

To był miesiąc pełen wrażeń!

W tym miesiącu obchodziliśmy Dzień Myszki Miki. Listopad to oczywiście również Andrzejki. Było magicznie!

W listopadzie kontynuowaliśmy naszą przygodę ze Smoczym Pamiętnikiem. Smoczymi Kronikarzami w tym miesiącu byli – Liwia, Mikołaj, Maja i Marcela B.

Mistrzami Języka Angielskiego zostali Marcus i Rozalka. Gratulacje!

W tym miesiącu urodzinki obchodziła Liwia. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

W listopadzie nie mogło zabraknąć również wizyt w  Krainie Zabaw Malucha – Sensory Room. To były wspaniałe przygody!

W listopadzie mieliśmy okazję obejrzeć wspaniały występ przygotowany przez starsze grupy
z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wzięliśmy też udział w ogólnopolskiej akcji #Szkoła do hymnu i odśpiewaliśmy hymn Polski.

Listopad zaskoczył nas śniegiem. Nie mogliśmy nie skorzystać z okazji. Wybraliśmy się na zaśnieżony plac zabaw i świetnie się bawiliśmy.

W listopadzie, jak w każdym innym miesiącu, nie mogło zabraknąć zajęć dodatkowych – Akademia Zmysłów, Wysportowany Przedszkolak, Akademia Emocji, Moja Rączka Pisze, rytmika, tańce, joga. Mieliśmy okazję wysłuchać również koncertu Filharmonii.

 Listopad w Lovely Lions

W listopadzie Lwy odwiedziły siedzibę TVP3 Olsztyn i dowiedziały się kilku ciekawostek
o pracy w telewizji. Wybraliśmy się również do Biblioteki Abecadło na pierwsze w tym roku zajęcia czytelnicze.

Dodatkowo z okazji Narodowego Święta Niepodległości wystąpiliśmy z apelem tematycznym dla naszych przedszkolaków z młodszych grup oraz dla zaprzyjaźnionej klasy 3d ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie. Mieliśmy zaszczyt gościć u siebie również klasę 3b i 3d z tejże szkoły, uczniowie przedstawili naszym Lwom historię Polski śpiewająco 😊

Podczas zajęć edukacyjnych poszerzaliśmy swoją wiedzę o otaczającym świecie, kształtowaliśmy zdolności grafomotoryczne, rozwijaliśmy twórczość plastyczną.

Uczestniczyliśmy także w zajęciach dodatkowych, gdzie z zaangażowaniem wykonywaliśmy powierzone zadania 😊

Wyłoniliśmy kolejnych Mistrzów Języka Angielskiego! Gratulujemy Nadii i Lili.

Zwieńczeniem tego miesiąca była zabawa andrzejkowa, na której nie zabrakło wróżb z wosku 😊

 

Listopad w Clever Cats

Listopad w grupie Clever Cats był bardzo aktywny. Ten miesiąc rozpoczęliśmy od wycieczki do TVP3 Olsztyn. Koty dowiedziały się wielu ciekawostek związanych z praca w telewizji.

Tematem przewodnim w drugim tygodniu miesiąca był teatr. Koty poznały wiele gstunków teatralnych,  wykonały  własne kukiełki  oraz wymyślały niezwykle i zabawne  scenki teatralne.  

11 listopada wzięliśmy udział w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku  mieliśmy przyjemność poprowadzić go dla młodszych grup
i zaprezentować przygotowany quiz wiedzy o Polsce.

W kolejnym tygodniu rozmawialiśmy o baśniach i bajkach. Odwiedziliśmy bibliotekę Abecadło i wypożyczyliśmy  kilka interesujących nas książek. Wykonaliśmy także kilka zadań w ramach projektu „Zabawy sztuką”, poznaliśmy różne dzieła plastyczne, jak i wykonaliśmy własną pracę techniką twal.

Ostatni tydzień poświęcony był dinozaurom, Koty szukały odpowiedzi na pytanie „Dlaczego dinozaury wyginęły ?„. Nie zabrakło także poniedziałkowych wypadów do Sensory Room. Na języku angielskim poznaliśmy wiele słówek związanych z domem, ubiorem, częściami ciała czy halloween.

Mistrzem Języka Angielskiego został Tomek! Fantastic!