Kwiecień w Clever Cats na zdjęciach

 • Obchodziliśmy dzień marchewki. Tego dnia królowały pomarańczowo-zielone stroje oraz źródło witamin, czyli marchewka w różnych postaciach. Zajadaliśmy zarówno świeże warzywa, jak i pyszne musy, popijaliśmy także marchwiowe soki. Rozpoznawaliśmy smaki owoców, warzyw z zamkniętymi oczami.
 • Przygotowanie do świąt wielkanocnych umiliła nam wycieczka na wielkanocne warsztaty. Robiliśmy tam pyszne kruche ciasteczka oraz pracę plastyczną kurki.
 • W tym miesiącu odbyły się Wiosenne Warsztaty Wielkanocne. Po krótkim wystąpieniu, wspólnie bawiliśmy się obcując z językiem angielskim. Wszystko na chwile odwróciło się do góry nogami. Dzieci, były nauczycielami, a rodzice – uczniami. Było przy tym trochę nauki ale jeszcze więcej śmiechu.
 • 12 kwietnia obchodziliśmy święto wszystkich łasuchów, czyli „Dzień czekolady”. Wówczas rozmawialiśmy o tym jaka jest historia czekolady, skąd pochodzi, z czego się ją robi. Smakowaliśmy różne rodzaje czekolady, na koniec robiliśmy pyszną pracę plastyczną. 
 • Swoje urodziny obchodziły: Iga oraz Tosia.
 • Mistrzami angielskiego w tym miesiącu zastały: Oliwia i Ada. Jeszcze raz gratulujemy!
 • Odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.
 • Na zajęciach edukacyjnych wiele mówiliśmy o świętach wielkanocnych. Rozmawialiśmy o wielkanocnych tradycjach, symbolach, zwyczajach. Wspólnie nakrywaliśmy do wielkanocnego stołu i układaliśmy naczynia i sztućce. Odbył się także „Egg Hunt”, czyli poszukiwanie wielkanocnych pisanek, które następnie zamieniły się na czekoladowe jajeczka. Dowiedzieliśmy się także wiele informacji na temat zwierząt z wiejskiego podwórka, maszynach rolniczych, roślinach uprawnych oraz wszelkich produktach jakie otrzymujemy dzięki pracy rolnika. W tematyce kwietniowej nie zabrakło wiadomości o ekologii. Mówiliśmy nie tylko o zagrożeniach dla środowiska, ale także o odnawialnych źródłach energii. W małych grypach tworzyliśmy plakaty na temat prądu, wody. Segregowaliśmy śmieci do odpowiednich pojemników najpierw do takich wydrukowanych, a następnie prawdziwych. W kwietniu mówiliśmy wiele o książkach. Każdy z nas przyniósł swoją ulubioną książkę i o niej opowiadał. Rozmawialiśmy o tym jak powstaje książka i kto ją tworzy. Następnie zostaliśmy ilustratorami. W małych grupach tworzyliśmy ilustracji do znanych wierszy.
 • Na zajęciach popołudniowych uczestniczyliśmy w projekcie „Bezpieczny Patrol”. Przez kilka dni rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze, podczas wypoczynku, zabawy, wakacji, a także o ekologii i ochronie środowiska. Każdy z nas otrzymał książeczkę z bohaterami znanej bajki.
 • W tym miesiącu grupa Clever Cats uczyła swoich młodszych rówieśników słówek w języku angielskim. Zostaliśmy zaproszenie do grupy Dancing Dragons i Happy Hippos na małe warsztaty wiosenne.
 • Serdeczne podziękowanie dla Rodziców Tosi B (w przygotowaniu pyszności na dzień marchewki), oraz opiekunom wycieczek mamie Kajetana, Zuzi, a także mamie Karolinki za odwiedziny i czytanie książki.