Informacja o dezynfekcji

Szanowni Rodzice,

W obliczu zagrożenia pandemią koronawirusa Dyrekcja Przedszkola Junior Academy pamięta o najważniejszej sprawie jaką jest niewątpliwie zapewnienie naszym dzieciom możliwie największego bezpieczeństwa.

Pragnę poinformować Państwa, że nasze Przedszkole zawsze traktowało bardzo poważnie temat infekcji wśród dzieci oraz szeroko pojęty temat dezynfekcji w naszej placówce. Zawsze bardzo solidnie przykładaliśmy się w tym zakresie, ale w obliczu tak poważnej sytuacji zagrożenia, pragnę uspokoić Państwa i powiem, że będziemy robić to jeszcze częściej.

Stosujemy profesjonalne preparaty do dezynfekcji powierzchni i przedmiotów odpornych na działanie alkoholi. Preparaty te posiadają pełne spektrum biobójcze, zwalczają bakterie, prątki, grzyby, wirusy. Robimy to w celu zapobieżenia zakażeniom krzyżowym. Często przecieramy klamki we wszystkich pomieszczeniach, pojemniki na mydło, przyciski do spuszczania wody w ubikacji, deseczki i nakładki sedesowe, drzwi w toaletach, domofony, przyciski na kontakty elektryczne. Stosujemy środki do dezynfekcji blatów stołów i krzesełek, mebli oraz przyborów pisarskich.

Wiemy, że nośnikami zarazków są również zabawki. Dlatego też myjemy je często wodą z detergentem (wszystkie klocki, samochody, lalki, wózki, puzzle plastikowe itp.), a następnie przechodzimy do dezynfekcji. Środki, których używamy, szybko wyparowują i nie dają efektów niepożądanych. Wszystkie te preparaty skutecznie niszczą zarazki w czasie od 1 do 5 minut.

Jeżeli chodzi o pluszaki w naszym przedszkolu, które nasi milusińscy uwielbiają, pierzemy je bardzo często w pralce z dodatkiem proszku dezynfekująco – piorącego Eltra. Wykładzinę przedszkolną czyścimy profesjonalnym odkurzaczem.

Panie dokonały dezynfekcji szczoteczek do mycia zębów, ale bardzo prosimy o przyniesienie nowych, podpisanych imieniem i nazwiskiem dziecka. Pościel oddaliśmy rodzicom do prania, teraz będziemy wymieniać ją częściej niż raz w miesiącu.

Nasi pracownicy również bardzo dbają o higienę rąk, stosują rękawiczki ochronne, kupujemy różne preparaty do dezynfekcji i odkażania rąk.

Pragnę zapewnić, że kiedy nasi wychowankowie wrócą do przedszkola zastaną placówkę czystą i bardzo dokładnie odkażoną. W czasie od 16 marca br. nasi pracownicy byli do dyspozycji dyrektora i wszystkie wyżej opisane czynności zostały starannie wykonane.

Pozdrawiam, 

Alicja Szejko