PROJEKT ERASMUS+

PROJEKT ERASMUS +

Szanowni Rodzice,

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że Przedszkole Językowe Junior Academy jako jedyna prywatna placówka edukacyjna w Olsztynie otrzymała dofinansowanie unijne w programie Erasmus Plus.

Program Erasmus Plus polega na kształceniu metodycznym kadry edukacyjnej (nauczycielki wychowania przedszkolnego w Junior Academy oraz kadra zarządzająca przedszkolem) oraz poprawie kompetencji językowych kadry edukacyjnej i wychowanków naszego Przedszkola Językowego.

W związku z tym, nasze Nauczycielki i Dyrekcja w latach 2014-2016 uczestniczyły w profesjonalnych szkoleniach językowych i metodycznych w Wielkiej Brytanii i na Malcie. Łącznie brałyśmy udział w siedmiu tygodniowych międzynarodowych szkoleniach. Zdobytą wiedzę przekazujemy naszym wychowankom. Nauczyłyśmy się jak efektywnie nauczać dzieci w wieku przedszkolnym, poznałyśmy wiele ciekawych form i metod pracy
z najmłodszymi, wymieniłyśmy się doświadczeniami i nawiązałyśmy trwałe międzynarodowe znajomości z nauczycielami i przedszkolami/szkołami z całej Europy.

Naszym celem i marzeniem jest nieustanne doskonalenie systemu nauczania języka angielskiego w naszym Przedszkolu i Szkole. Wierzymy, że dzięki tym szkoleniom, będziemy wykonywać naszą pracę jeszcze lepiej i pewniej prowadzić dzieci w kierunku dwujęzyczności.

MOBILNOŚCI, czyli WYJAZDY

Marta Sawka i Kamila Karolewska to dwie pierwsze osoby, które wzięły udział w tygodniowych kursach językowych i metodycznych w ramach programu ERASMUS+ na Malcie. W lipcu 2015 r. na szkolenia językowe do Londynu udały się Paulina Zielińska (nauczyciel wychowania przedszkolnego) i Magdalena Klimczak (nauczyciel wychowania przedszkolnego). W sierpniu 2015r. na szkolenie do stolicy Szkocji wyjechała Dyrektor Metodyczna Przedszkola/Osoba Prowadząca Przedszkole Aleksandra Szarek, która w drugiej połowie roku wzięła też udział w szkoleniu dla metodyków w Oxfordzie. W lutym 2016r. Maltę odwiedziła też Aleksandra Filipska (nauczyciel anglista), gdzie uczestniczyła w kursie poświęconym tematyce CLIL, czyli nauczaniu przedmiotowo-językowemu. Powyżej opisane zajęcia/kursy  prowadzone były przez doświadczoną kadrę native speakerów i specjalistów w swoich dziedzinach.

Wszystkie zdobyte przez uczestniczki szkoleń umiejętności i wiadomości mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego Przedszkola oraz Szkoły, ponieważ wysokie kwalifikacje kadry to jeszcze lepsza jakość nauczania w przedszkolu Junior Academy.

Wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem dodatkowych informacji na temat udziału w programie Erasmus plus zachęcamy do kontaktu telefonicznego (tel. 89 672 60 60, tel. kom. 604 54 60 60) lub mailowego (biuro@junioracademy.pl). Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.