O PRZEDSZKOLU


Niepubliczne Przedszkole Junior Academy istnieje od 2012 roku. Powstało z inicjatywy Aleksandry Szarek, obecnie pełniącej funkcję dyrektor zarządzającej, a także właścicielki dwóch szkół językowych (Oxford Academy i Kreatywnej Szkoły Językowej) w Olsztynie. Od września 2020 roku funkcję dyrektor do spraw dydaktyczno-wychowawczych pełni Joanna Guga-Wyrzykowska.  

Ideą przedszkola od początku była rodzinna, przyjazna atmosfera sprzyjająca nauce i harmonijnemu rozwojowi dzieci w wieku 2,5-6 lat (w czterech grupach wiekowych). I choć prowadzenie wychowanków do dwujęzyczności to jedno z głównych założeń Junior Academy, to z powodzeniem realizujemy podstawę programową MEN, a także liczne zajęcia dodatkowe.

Najważniejszym celem kadry pracującej w naszej placówce jest dążenie do rozbudzania w dzieciach kreatywności oraz pasji do zabawy i nauki. Dzięki różnorodnym zajęciom dodatkowym oraz codziennym zajęciom z języka angielskiego nie jest to wcale trudne. Nasi absolwenci bardzo dobrze radzą sobie
na kolejnych etapach edukacyjnych, szczególnie język angielski nie stanowi dla nich najmniejszego problemu. Osoby pracujące z dziećmi posiadają odpowiednie, ciągle podnoszone i doskonalone kwalifikacje oraz wykształcenie pedagogiczne, dzięki temu gwarantujemy profesjonalną opiekę nad pociechami. Staramy się nie tylko mądrze przekazywać wiedzę, ale również kłaść nacisk na integrację dzieci, ponieważ umiejętne funkcjonowanie w grupie jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważne. 

Podczas pracy z dziećmi stawiamy na rozwój kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie, czyli:

– kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji,

— kompetencje w zakresie wielojęzyczności,

— kompetencje matematyczne oraz kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii,

— kompetencje cyfrowe,

— kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się,

— kompetencje obywatelskie,

— kompetencje w zakresie przedsiębiorczości,

— kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej

Zapewnimy Dziecku bezpieczeństwo – przedszkole jest monitorowane (sale, hole, szatnia, plac zabaw),
a wejście na jego teren jest możliwe wyłącznie dla osób posiadających klucz elektroniczny. Ze szczególną uwagą przestrzegamy zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Gwarantujemy także nowoczesne i bezpieczne warunki do rozwoju.

Nasze Przedszkole to miejsce, które zostało stworzone dla dzieci i z myślą o nich. Chcemy, aby Państwa pociechy spędzały z nami wartościowe, radosne i kreatywne chwile. Uśmiech na buzi dzieci jest dla nas najważniejszy. Kadra dokłada wszelkich starań, aby każdy dzień był dla dziecka wspaniałą przygodą, a kiedy dzieci proszą rodziców przy odbieraniu, żeby mogły zostać dłużej – to dla nas najlepszy komplement.