Przypominamy, iż Przedszkole Językowe Junior Academy i Szkoła Języków Obcych Oxford Academy są oficjalnymi partnerami deDOMO Education.

Metoda deDOMO to pierwszy projekt wydawniczy i szkoleniowy stworzony od początku z myślą o rodzicach, którzy chcą pomóc dzieciom w nauce języka angielskiego. Metoda deDOMO opiera się na z pozoru prostym spostrzeżeniu,
że to w domu mówimy naturalnie i swobodnie, bo w nim czujemy się bezpiecznie i jesteśmy spontaniczni. Główne jej filary to system wyłącznie pozytywnych motywacji, rodzaj gry edukacyjnej, gdzie każdy, i rodzic, i dziecko wygrywa, oraz nowoczesna, nastawiona na komunikację metodyka nauczania.

Oprócz Przewodnika metodycznego  serię tworzą przewodniki językowe z „okazjami” do nauki angielskiego z przedszkolakiem, uczniem i nastolatkiem zawierające przykładowe scenki z codziennego życia rodziny. Scenki uzupełnia spis typowych pytań, próśb, odpowiedzi czy uwag wypowiadanych zarówno przez dzieci, jak i rodziców. Towarzyszy im także komentarz lingwistyczny oraz przykłady gier językowych. Niezwykle ważnym elementem każdego z zestawów są płyty audio CD i CD-mp3 z nagraniami wszystkich scenek, zwrotów i słownictwa. Książki można zakupić między innymi w Empiku. Można je również przejrzeć na miejscu w naszym sekretariacie na pierwszym piętrze.

23 października 2015 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z dr Grzegorzem Śpiewakiem, który jest współtwórcą metody deDOMO. Spotkanie dedykowane było wszystkim, których interesuje temat
dwujęzyczności dzieci. Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć poniżej 🙂