• Byliśmy w  „Muzeum Nowoczesności”, gdzie rozmawialiśmy o wynalazkach oraz naszym rodzinnym Olsztynie. Pan przewodnik opowiedział nam wiele ciekawostek, zaś na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
 • Obchodziliśmy „Dzień Dentysty”. Rozmawialiśmy o zawodzie stomatologa. Słuchaliśmy opowiadania „O Jurku, którego bolał ząb” oraz dyskutowaliśmy o ostatniej wizycie u stomatologa. Jak się okazuje każdy przedszkolak wie jak dbać o zdrowe zęby. Każdy ma  miłe wspomnienia z ostatnich wizyt u stomatologa i na pewno w przyszłości będzie chętnie odwiedzać tego lekarza. Na koniec stworzyliśmy cechy jakie powinien mieć dobry dentysta oraz zrobiliśmy pracę plastyczną.
 • 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Tego dnia chłopcy wręczyli słodkie upominki swoim koleżankom.
 • 15 marca wraz z Panią Igą rozmawialiśmy o Świętym Patryku. Przez kila dni gościł u nas kolor zielony i wiele zabaw poświęconych temu świętu.
 • Nie zabrakło także długo wyczekiwanej wycieczki na „Balonowe Show”, gdzie aktorzy przedstawienia rozśmieszali nas swoimi zabawnymi strojami oraz grą aktorską.
  W zamieszczonej fotorelacji można zobaczyć stroje oraz balonową scenografię.
 • Na zajęciach edukacyjnych gościła tematyka wiosenna. Rozmawialiśmy o wiosennych przysłowiach, o zamiennej pogodzie, a także o tym, jak powinniśmy dbać o zdrowie
  i ubierać się wiosną, by uniknąć choroby. W małych grupach stworzyliśmy plakat, który przedstawialiśmy całej grupie. Mówiliśmy o wiosennych porządkach w ogrodzie. Podczas zajęć oglądaliśmy nasiona przez lupę, gdzie oglądaliśmy i porównywaliśmy wszystkie nasiona, które następnie umieściliśmy w kąciku przyrodniczym. Pojawiła się tam: rzodkiewka, fasola, owies, rzeżucha. Wspólnie z Panią Karoliną tworzyliśmy plakat ptaków, które przyleciały do Polski na wiosnę. Dowiedzieliśmy się z jakich materiałów oraz gdzie ptaki budują swoje gniazda. Nie zabrakło matematycznych zabaw: umieszczaliśmy kwiatki na ogrodowych grządkach (według usłyszanej instrukcji), poznaliśmy znak + oraz =. Wspólnie wykonywaliśmy i wymyślaliśmy zadania matematyczne. Pomagały nam w tym: maszyna licząca, patyczki, woreczki
  i inne liczmany. Wszystkie przedszkolaki bardzo lubią liczyć!
 • W tym miesiącu przywitaliśmy także wiosnę. Ku naszemu zdziwieniu odwiedziła nas w przedszkolu. Wspólnie rozmawialiśmy o wszystkich znakach jakie ukazywały się na ziemi i w powietrzu, czyli oznakach wiosny. Sporządziliśmy plakat wszystkich oznak, czyli pogody, wiosennych zwierząt i roślin. Razem z Panią wiosną wykonaliśmy „Taniec Kwiatów”.
 • Podczas zajęć konstrukcyjno-manipulacyjnych oraz plastycznych robiliśmy wierzę
  z kubków (przy pomocy tasiemki i gumki recepturki), wierzbę z nietypowymi baziami z popcornu, wyklejaliśmy literkę „g” za pomocą plasteliny, bociany i owieczki. Wspólnymi siłami stworzyliśmy duży plakat wiosennego nieba z latawcami.
 • Mistrzami języka angielskiego zostały: Zuzia S. i Martynka J. Jeszcze raz gratulujemy mistrzyniom!
 • Szczególne podziękowania dla wszystkich mam, które wybrały się z nami na wycieczki. Dziękujemy mamie: Zuzi, Bartka oraz Kajetana.