Listopad to kolejny miesiąc wrażeń w grupie smoków. Odwiedzili nas nie tylko ciekawi goście, ale my również byliśmy na kilku wycieczkach.

 1. W tym miesiącu świętowaliśmy urodziny Kajetana, Julka, Ady oraz Pani Magdy, wszyscy solenizanci przygotowali mnóstwo pysznych smakołyków.
 2. Przyjacielami Ulicy Sezamkowej w tym miesiącu byli: Ala, Martynka, aktualnie Karolinka. Dziękujemy mamie Alicji – Pani Magdalenie oraz mamie Niny – Pani Beacie za wizytę w przedszkolu, przeczytanie przygotowanych opowiadań i nie tylko.
 3. W listopadzie MISTRZEM JĘZYKA ANGIELSKIEGO została Karolinka.
 4. W tym miesiącu odbył się również kolejny koncert Filharmonii.
 5. W listopadzie odwiedziliśmy Gabinet Weterynaryjny znajdujący się na Nagórkach. Dzieci zapoznały się z pracą weterynarza, zwiedziły gabinet i spotkały również kilka zwierzaków. Dziękujemy za zorganizowanie wycieczki Mamie Zuzi – Pani Kasi
 6. Najbardziej udaną wycieczką było wyjście do Telepizzy. Każde z dzieci zamówiło ulubioną pizze, mogło ją przygotować a na koniec zjeść. To były smakowite warsztaty.
 7. 10 listopada odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 33 sąsiadującą z naszym przedszkolem. Dzieci uczestniczyły w zajęciach związanych ze Świętem Niepodległości. Wykazały się dużą wiedzą na temat Polski. Spisały się na medal. Dziękujemy za zaproszenie Pani Joannie Mieszczyńskiej i uczniom szkoły.
 8. W tym miesiącu świętowaliśmy również Dzień Pluszowego Misia, a także, z okazji Andrzejek, wróżyliśmy co nas czeka w tej bliższej i dalszej przyszłości.
 9. W listopadzie bawiliśmy się również w archeologów, szukaliśmy kości dinozaura. Tworzyliśmy także szkielet dinozaura z zapałek.
 10. Listopad to również miesiąc prac plastycznych: wiewiórki z bibuły i plasteliny, śnieżne drzewka, flagi i kotyliony.
 11. Listopadowe zdjęcia przedstawiają również relację z zabaw konstrukcyjnych ze spinaczami, koralami i koralikami.