1. W tym miesiącu w grupie Busy Bees:- Urodziny obchodzili: Jula J., Borys W., Jaś S., Piotruś W., Iga S.

  – Wśród bohaterów miesiąca mogliśmy odnaleźć: Lidkę A., Michalinkę K., Oskara R. oraz Jasia S.

  – Mistrzem Języka Angielskiego w kwietniu został Oskar R. – serdecznie gratulujemy.

  – W tym miesiącu obchodziliśmy dzień pszczoły, w którym to jeszcze raz rozmawialiśmy o tych pożytecznych owadach. Braliśmy udział w kilku zabawach, a na koniec wykonaliśmy grupową pracę plastyczną – to właśnie wiosną pszczółki mają najwięcej pracy. Na zdjęciach można zobaczyć zółto-czarne stroje, których również nie zabrakło tego dnia.

  – Kolejny raz odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

  – 20 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Wówczas rozmawialiśmy o naszej planecie m.in. kto na niej żyje, dlaczego jest dla nas ważna. Oglądaliśmy bajkę o „Wróżce Odpadusi”, w której to dowiedzieliśmy się, do czego służą kolorowe kosze na śmieci oraz gdzie należy wyrzucać poszczególne odpady. Na koniec segregowaliśmy odpady do poszczególnych pojemników. Jak się okazało podczas spaceru napotkaliśmy na drodze wszystkie typy pojemników na odpady, a nawet wiedzieliśmy, co należy do nich wrzucać.

  – Pani Agata rozmawiała z nami o Świętym Grzegorzu. Podczas zajęć z języka angielskiego poznawaliśmy nowe słówka na wiele różnych sposobów m.in. łowiąc rybki.

  – Mieliśmy okazję zobaczyć kolejny występ Teatru „Duet”.

  – W tym miesiącu podczas zajęć popołudniowych wiele czasu mogliśmy spędzać na placu zabaw, na którym to pojawiło się wiele nowych atrakcji.

  – Naszym gościem w tym miesiącu była Pani fizjoterapeutka. Dowiedzieliśmy się, co robi osoba wykonująca ten zawód. Sami także wykonywaliśmy różnie ćwiczenia z Panią, aby przekonać się jak to wygląda. Na koniec wykonywaliśmy kilka ćwiczeń fizycznych, które sprawiły wiele radości. Bardzo dziękujemy Pani Malwinie za przybycie do naszego przedszkola oraz poświęcenie nam czasu. Dziękujemy także mamie Juliana za pomoc w zorganizowaniu spotkania z Panią fizjoterapeutką.

  – Zakończył się konkurs „Mój ulubiony bohater”. Postać z bajki lub książki. Słodkie nagrody niespodzianki zostały wręczone, a prace konkursowe można jeszcze podziwiać w sali BB. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.